Kaip tinkamai prižiūrėti žvakes, kad jos tarnautų ilgiau
Žvakių priežiūra yra svarbi norint užtikrinti jų ilgą ir saugų degimą. Tinkamai prižiūrimos žvakės ne tik ilgiau degs, bet ir sumažins riziką sukelti gaisrą ar išskirti kenksmingas medžiagas. Štai keletas patarimų, kaip prižiūrėti žvakes, kad jos tarnautų ilgiau ir nekeltų grėsmės jūsų sveikatai.
-
Apkarpykite knatą
Vienas iš svarbiausių žvakių priežiūros patarimų – reguliariai apkarpyti knatą. Prieš kiekvieną deginimą apkarpykite knatą iki maždaug 0,5 cm ilgio. Tai padės išvengti pernelyg didelės žvakės liepsnos, sumažins suodžių susidarymą ir užtikrins tolygesnį vaško tirpimą. Per ilgas knatas gali sukelti pernelyg didelę liepsną, kuri degins vašką greičiau ir netolygiai.
-
Leiskite žvakei degti tolygiai
Uždegus žvakė pirmąjį kartą leiskite jai degti tol, kol visas viršutinis vaško sluoksnis taps skystas – tai gali užtrukti kelias valandas, priklausomai nuo žvakės dydžio. Toks tolygus pirmasis degimas padės išvengti „tunelio“ susidarymo, kai vaškas dega tik aplink knatą, o šonuose lieka nepanaudotas.
-
Venkite skersvėjų
Degančias žvakes laikykite toliau nuo skersvėjų, ventiliatorių ar oro kondicionierių, nes šie gali sukelti nelygų degimą ir vaško lašėjimą. Skersvėjai gali sukelti liepsnos mirgėjimą, kuris gali deginti žvakę netolygiai, greičiau išeikvoti vašką ir sukelti gaisrą.
-
Naudokite tinkamas žvakides
Pasirinkite tinkamas žvakides, kurios tvirtai laikys žvakę ir neleis jai nukristi. Žvakides reikėtų rinktis pagal žvakės dydį ir formą. Tvirtos žvakidės padės išvengti žvakės pasvirimo ar kritimo, kuris gali sukelti gaisrą. Deginant formines žvakes rekomenduojama žvakes padėti ant nedegančio paviršiaus, pavyzdžiui jesmonito padėkliuko.
-
Nedeginkite žvakės iki pat dugno
Kai žvakėje lieka apie 1-2 cm vaško, geriausia ją užgesinti ir nebedeginti. Deginti žvakę iki pat dugno gali būti pavojinga, nes šiluma gali pažeisti žvakidę arba sukelti gaisrą jeigu žvakė yra pastatyta ant degančio paviršiaus.
-
Laikykite žvakes tinkamai
Žvakes laikykite vėsioje, sausoje vietoje, atokiau nuo tiesioginių saulės spindulių ir šilumos šaltinių. Tai padės išvengti žvakių deformacijos ar vaško tirpimo. Jei žvakės ilgą laiką nenaudojamos, jas galite laikyti uždarytose dėžutėse ar maišeliuose, kad apsaugotumėte nuo dulkių ir purvo.
-
Naudokite žvakių gesintuvą
Užgesindami žvakę, naudokite žvakių gesintuvą arba žvakės dangtelį. Tai padės išvengti vaško išsiliejimo ir sumažins suodžių susidarymą. Pūsdami žvakę, galite sukelti vaško lašėjimą ir išsiliejimą.
-
Neleiskite žvakėms degti be priežiūros
Niekada nepalikite degančios žvakės be priežiūros. Net jei žvakė dega saugiai, visada yra rizika, kad ji gali nukristi ar sukelti gaisrą. Užtikrinkite, kad žvakės degimo metu būtų laikomos atokiau nuo vaikų ir naminių gyvūnų.
-
Naudokite žvakes tinkamose vietose
Venkite deginti žvakes vietose, kur yra lengvai užsidegančių medžiagų, pavyzdžiui, užuolaidų, popieriaus ar audinių. Geriausia žvakes laikyti ant nedegių paviršių, tokių kaip stiklo, keramikos, metalo ar jesmonito.
-
Valykite žvakes reguliariai
Jei ant žvakių paviršiaus susikaupia dulkės ar nešvarumai, juos švelniai nuvalykite sausa šluoste arba servetėle. Tai padės išlaikyti žvakes švarias ir užtikrins jų estetinį vaizdą.
Apibendrinant, tinkama žvakių priežiūra gali ne tik pailginti jų degimo laiką, estetinę išvaizdą, bet ir užtikrinti saugų jų naudojimą. Laikydamiesi šių paprastų patarimų, galėsite ilgiau mėgautis žvakių šviesa ir kvapu, tuo pačiu apsaugodami save ir savo namus.
Mūsų gaminamas sojų vaško žvakes galite rasti čia.
Jeigu ieškote daugiau informacijos renkantis žvakes, kviečiame su mumis susisiekti Facebook platformoje čia, padėsime išsirinkti žvakes atitinkančias visus Jūsų lūkesčius.